Český svaz ochránců přírody  57/01 Základní organizace

KOSENKA

Podpořte nás !

Staňte se našim členem

Zúčastněte se pořádaných akcí

Příspěvkem na účet ZO ČSOP KOSENKA 1406083349/0800

Ekoporadna pomáhá

Zeptejte se osobně, telefonicky, e-mailem

Zachraň les

V rámci programu Místo pro přírodu můžete pomoci zachránit bělokarpatský les!

1 m2 zachráníte za 25 Kč
výše pomoci je individuální
www.zachranles.cz

Fotogalerie

Vstoupit

Naše projekty podporují

Město Valašské Klobouky
Zlínský kraj
MŽP
N4G
Nadace VIA
CSOP

Webové stránky byly připraveny a jsou provozovány v rámci programu Českého svazu ochránců přírody "Místo pro přírodu" podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR.

Aktuálně

rss kanál

Ufolist 3/2018

Co je u nás nového? Čtěte Ufolist 3/2018.

$zadatel dne 04.06.2018 31.10.2018

Můj první zápisník

Milí rodiče, učitelé a lektoři, 

Tento rok se mi podařilo vydat knihu, která se jmenuje: Můj první zápisník - aneb co nás může příroda naučit. Jedná se o zápisník/učebnici pro děti od tří do šesti let. Ráda bych Vám knihu blíže představila.

Na začátek také něco o mně. Jmenuji se Amélie Janíková a jsem  původem z Francie, ale již šest let žiji na Valašsku ve Valašských Kloboukách. O vydání této knihy jsem dlouho usilovala a pracovala na ní. Máme tři malé děti a měla jsem pocit, že jim něco takového chybí.

* Kniha je kombinací zápisníku a učebnice. Vše je spojeno s tématem příroda. Kniha je založena na tom, že příroda je prostor plný příležitostí něco se naučit a získat důležité dovednosti. Děti mohou v přírodě počítat, kreslit, rozvíjet všechny smysly, fyzickou obratnost, vytrvalost i jemnou motoriku. Příroda může povzbudit jejich zvědavost, tvořivost a touhu po poznání. Myslím, že ve školkách si to určitě všichni uvědomujeme. Příroda je dokonalá učebna, potřebujeme ji jen znovu otevřít a objevit... 

* Kniha je interaktivní a děti si z ní udělají originální osobní dílo a krásnou vzpomínku na dětství a objevování okolního světa a přírody. Je určena pro všechny, kteří se chtějí něco naučit hravou a zábavnou formou. Předpokládám, že nejvíce ji ocení rodiče s dětmi, mateřské školky, lesní školky a centra ekologické výchovy. 
Kniha je inspirována i Montessori metodoami a vybízí děti k pozorování okolního světa formou praktických činností a naučných experimentů, které se jim budou v životě mnohokrát hodit.

* Kniha je rozdělena do čtyř částí, podle ročních období. Začíná podzimem, tedy  začátkem školního roku, kdy děti začnou plnit svůj zápisník. Díky tomu si děti v každém ročním období prohloubí své smyslové vnímání a znalosti týkající se daného období roku. Sledují změny, učí se, co je pro každé roční období specifické. . Najdou zde popisy fungování přírodních dějů, návody na tvoření, básničky, jógová cvičení, recepty, matematické úlohy a pokusy, které mohou dělat se svými rodiči nebo učiteli. 

Konec školního roku se blíží, MŮJ PRVNÍ ZÁPISNÍK může být pro vás i TIP na  originální dárek určený dětem opouštějícím školku a chystajícím se do VELKÉ školy. Kniha je krásným záznamem zážitků z tohoto úžasného období, ke kterému se všichni rádi vracíme. 

Dětem zároveň rozšiřuje jejich schopnosti a vědomosti, které ve škole hodně zúročí.
                         
Všechny další informace o knize a možnost zakoupit si ji naleznete v odkazu zde: http://www.muj1zapisnik.cz/

Přeju Vám hezký den
Amélie Janíková

$zadatel dne 10.05.2018 31.08.2018

Co děláme? - Infolist 1/2018

Milí členové a příznivci,

zde je k přečtení InfoLIST ČSOP KOSENKA 1/2018.

Krásné Jaro Všem.

Mirek Janík

$zadatel dne 16.04.2018 01.04.2019

Plán péče nestátní lesní rezervace Stráž

Ochranářský plán lesní rezervace Stráž pro období 2012 - 2022.

Janíková dne 19.11.2013 31.12.2022

Archív aktualit »

© 2013 ČSOP KOSENKA | user | nahoru ↑

ČSOP KOSENKA Brumovská 11 766 01 Valašské Klobouky | tel/fax: 577 320 145, GSM: 736 777 144 | kosenka@kosenka.cz | http://www.kosenka.cz