Pomozte s Rekonstrukcí Ekocentra KOSENKA

Dobrý den členům a příznivcům ČSOP KOSENKA,

prosím, přečtěte náš dopis a Pomozte s rekonstrukcí Ekocentra KOSENKA. Třeba i tím, že naši zprávu přepošlete přátelům. Moc děkujeme za každou pomoc. 

Pozdravy Všem 🙂

Pozvánka na kosení

Milí členové ČSOP KOSENKA a příznivci Bílých Karpat 2024,

srdečně Vás zveme na právě probíhající 44. Tradiční kosení a školu ochrany přírody a krajiny 2024 v Bílých Potokách. Těšíme se na tradiční setkání členů, příznivců a přátel bělokarpatské přírody a krajiny.

Počasí přijímáme, klima utváříme :):)

Pozvánka

Mapka cesty do tábora

Mezinárodní setkání s brontosaury na kosence

s organizací Hnutí Brontosaurus pořádáme v ekocentru Kosenka ve Valašských Kloboukách mezinárodní dobrovolnický tábor.
Zveme všechny mladé, co se zajímají o přírodu a dobrovolnictví, už tento pátek 26.4. od 17:00 na neformální setkání s dobrovolníky a dobrovolnicemi z Řecka, Itálie, Belgie a Chorvatska.
 
V plánu je pohodové povídání v angličtině (s překládáním rádi pomůžeme), společné hry a malé pohoštění.
 
Budeme moc rádi za rozšíření pozvánky. S případnými dotazy se na mě neváhejte obrátit.
 
s pozdravem 
Alena Konečná
 
 

Výroční členská schůze za rok 2023

Milí členové,
zveme Vás na Výroční členskou schůzi ZO ČSOP KOSENKA za rok 2023. Po dobré zkušenosti z minulosti schůzi připravujeme na celý víkend 9.-10. března, tak abychom se sešli nejen na schůzi , ale také v přírodě. Našeho setkání tak účelně mohou využít všichni členové.
Letošní výroční schůze je po dvou letém funkčním období opět volební, o to důležitější je nedělní pracovní jednání.
Také můžete už dnes napsat návrhy na kandidáty do výboru ZO ČSOP KOSENKA. Návrh volebního řádu je také v příloze, budeme ho také schvalovat na výroční schůzi spolu s dalším programem.
Těšíme se na Vaši účast, prosím napište nám kdo se zúčastníte, ať vše můžeme optimálně připravit. Těšíme se na setkání s Vámi, se všemi. Přeji Vám pěkný již předjarní čas. Miroslav Janík

Ke stažení: Návrh volebního řádu

Dokument Zdeňka Zvonka Cizinky na Valašsku

Informujeme o nedělním vysílání dokumentu Cizinky na Valašsku od Zdeňka Zvonka
Slovenka Alžběta, Francouzka Amélie a Belgičanka Carol přinášejí do nového domova environmentální zkušenost ze svých původních vlastí... Tři ženy pocházející z různých koutů Evropy a tři v lecčem odlišné pohledy na život na Valašsku. Dokument se snaží ukázat, jak se sžily s tímto rázovitým krajem, jak vnímají a řeší environmentální problémy ve společnosti, ale i doma v rodině, a přináší poznání, v čem je prolínání několika zcela odlišných světů cenné a inspirativní. (Česká televize)

Vítání zimy a zalézání do chalupy 2023

Milí přátelé,

zveme Vás na tradiční akci Vítání zimy a zalézání do chalupy. Již tuto neděli 17. prosince 2023. Více informací najdete v pozvánce.
Těšíme se na setkání s Vámi.

Ke stažení: Vítání zimy a zalézání do chalupy 2023

(Nejen) brigáda na Dobšeně

Kamarádi, členové, příznivci, tuto neděli se uskuteční podzimní (nejen) brigáda na Dobšeně. Plánované práce? Péče o rezervaci = posečení o odstranění biomasy z mokřadu a části biopásů, vytrhání náletových pcháčů, ekotony... Péče o naše vztahy = ohníček, něco k opečení, ..

Sraz v neděli 5. listopadu v 10:00 na Dobšeně.

Prosím dejte do pátku vědět (napište, smskněte či zavolejte), zda-li přijedete nebo plánujete přijet (ať víme, kolik a jaké nářadí nachystat)
vlastní kosa vítána
Přespolní mohou přespat

Těší se (nejen) Karla Vincenecová

Ocenění Vojtovi Malíkovi

Gratulujeme!!!

Vojta Malík, náš dlouholetý člen, převzal v úterý 14. října 2023 Cenu města Slavičín za jeho celoživotní přínos v oblasti ochrany přírody, ochranářskou prací s mládeží a také badatelskou činnost. Pan Malík vedl více než 20 let místní ochranářskou buňku, s nadšením organizoval každoroční otvírání studánek, výšlapy do přírody a další aktivity. Ve svém volném času se věnoval monitoringu hnízdění ptáků, výskytu vzácných rostlinných druhů, popularizaci a fotografování přírody.

Více čtení a fotografie z předávání ceny najdete zde.

Den stromů 2023

V České republice je ke dni 20. října 2023 vyhlášen Den stromů. Při této příležitosti uspořádala neformální skupina lidí žijících na různých místech Bílých Karpatech Slavnost stromů a lesa ve třech dnech na třech místech v Bílých Karpatech. Kosenka bude součástí a v sobotu 21. října proběhne vycházka do Ščúrnice.
Více informací najdete zde.

Ke stažení: Slavnost stromů

Beseda s Markem Orko Váchou

V sobotu 14. října od 14,00 v Horní Lidči v Trezoru přírody promluví Marek Orko Vácha o křesťanství, ekologii i ochraně přírody. Součástí besedy bude autogramiáda jeho knih, které si budete moci na místě zakoupit, včetně novinky „Nemocí stala se pravda“. Vstupné na přednášku je 100,-.
Následovat bude mše svatá v přírodě, u „obrázku Panny Marie ustavičné pomoci“ nad Horní Lidčí.
Více informací najdete zde

Ke stažení: Marek Orko Vácha